Till final

 
<< Tillbaka
 
Plats 1-20 med högst slagning inkl hcp i kvalet - Direkt till finalsteg 2
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
1. Bergman, Lars
Djurgårdens IF BF
1519
2. Bjers, Peter
Team Växjö BC
1481
3. Johnstone, Fredrik
Team Alingsås BC
1465
4. Sjöberg, Leif
Hammarby IF BF
1446
5. Höglund, Johan
Tureberg Bowlingklubb
1442
6. Sjöö, Kent
BK 62
1429
7. Andersson, Peter
BK Skrufscha
1426
8. Svensson, Olle
BK Joker
1422
9. Hörngren, Christer
Hammarby IF BF
1420
10. Petersson, Christer
BK Joker
1417
11. Nilsson, Anders
BK Rekyl
1416
12. Sennevall, Allan
BK Brio
1414
13. Röhnisch, Pierre
BK Nobel
1413
14. Fernberg, Per
Aftonbladets IK
1411
15. Björk, Lars-Johan
Marbodals BS
1410
16. Jansson, Hans-Ingmar
Forsheda BK
1408
17. Bergdahl, Staffan
Bodens BS
1407
18. Nyberg, Jörgen
Tureberg Bowlingklubb
1403
19. Elf, Jan-Erik
BK Tegnér
1402
20. Larsson, Mats
BK Kyrk
1401
 
Plats 21-25 med högst slagning inkl hcp i kvalet
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
21. Wängåker, Rodny
BK Brio
1396
22. Bengtsson, Bengt-Åke
IK Sterling
1395
23. Petersson, Bengt
Kulladals BS
1392
24. Jutegård, Anders
Varta BK
1391
25. Nilsen, Reidulf
IS Göta
1385
 
Plats 26-29 tävlingens 4 högsta resultat utan hcp som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
26. Lindbäck, Lars
BK Kaskad
1359
27. Svensson, Pär
Team Pergamon BC
1355
28. Backlund, Lars
BK Flash
1354
29. Leandersson, Tomas
Team Pergamon BC
1344
 
2 från Early bird som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
30. Persson, Håkan
IS Göta
1384
31. Holmén, Glenn
Mörlanda BS
1376
 
Bästa Dam som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
32. Sulkanen, Lena
B-K Eva
1376
 
Bästa 60+ (född 1954-1958) som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
33. Eliasson, Roger
IK Sterling
1356
 
Bästa 65+ (född 1949-1953) som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
34. Eklund, Christer
BK Amiki
1357
 
Bästa 70+ (född 1948 eller tidigare) som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
35. Hermansson, Stig
BK Nobel
1346
 
Turbo serie 2 som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
36. Bexenius, Peter
Vimmerby BK
268
 
Turbo serie 4 som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
37. Moberg, Håkan
BK Nobel
286
 
Turbo serie 6 som ej redan är i final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
38. Mikael, Olsson
BKF Falkenberg
300
 
Desperado 2 st
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
39. Magnusson, Jörgen
Kulladals BS
1314
40. Lidström, Per
Team Växjö BC
1383
 
Ej till final
  NAMN/KLUBB BÄSTA RESULTAT
41. Hall, Jonny
BK Cahoot
1366
42. Svensson, Stig
SK Nova
1355
43. Davidson, Leif
BK Joker
1350
44. Nyholm, Tom
Lunds BK Mamba
1349
45. Tobiasson, Lennart
BF Solängen
1349
46. Larsen, Jan
Team Clan BK
1345
47. Jönsson, Eva
SBC
1345
48. Nordberg, Jan
BK Wik
1343
49. Haenflein, Michael
Sigma BK
1341
50. Johansson, Kjell-Erik
BK Loket
1338
51. Bergendorff, Göran
BK Amiki
1338
52. Almqvist, Peter
BK Kaskad
1337
53. Blomdahl, Ted
Svaneholms BK
1337
54. Nilsson, Roland
BK Nobel
1335
55. Harrysson, Thomas
BK Taifun
1335
56. Jansson, Bo
BK Loket
1333
57. Holm, Jonny
BF Solängen
1332
58. Lilja, Björn
Djurgårdens IF BF
1325
59. Lunderquist, Mats
Kulladals BS
1324
60. Thysell, Carl-Johan
Svaneholms BK
1320
61. Andreasson, Anders
Öresunds BS
1318
62. Simonsen, Jens
BK Ax
1318
63. Storme, Jan
Team Clan BK
1316
64. Fransson, Göran
Stånga IF
1316
65. Larsson, Hans
BK Amiki
1315
66. Bergström, Gunnar
Mini Arccus Club
1315
67. Mattsson, Karl-Johan
Hammarby IF BF
1314
68. Svensson, Bo
BKF Falkenberg
1314
69. Hellberg, Monica
Team X-Calibur
1310
70. Forsén, Hans
Team Växjö BC
1308
71. Elving, Mikael
BK Kyrk
1307
72. Eriksson, Ingemar
BK Örnen
1304
73. Karlsson, Jan
BK Jösse
1301
74. Norberg, Claes
Arendals BK
1301
75. Söderberg, Klas
BK Arkos
1300
76. Larsen, Sören
Forsheda BK
1300
77. Wåhlstedt, Anders
BK Nobel
1291
78. Wulcan, Stefan
Team Mariestad BK
1291
79. Persson, Kenny
BF Solängen
1290
80. Petersen, Tonny Claus Kronborg
Utländsk
1289
81. Bergelin, Eva
Forsheda BK
1286
82. Lundgren, Susanne
BK Brio
1285
83. Olsson, Sonny
BK Cahoot
1284
84. Olsson, Leif
BK Amiki
1279
85. Nilsson, Stefan
BK Nobel
1277
86. Svensson, Patrik
Varta BK
1277
87. Svensson, Birgitta
BK Kyrk
1275
88. Thunberg, Klas
BK Nobel
1275
89. Holm, Anders
Sollentuna BwK
1275
90. Trankärr, Claes
Fredrikshofs IF
1271
91. Bjelke Larsen, Yvonne
BK Högland
1269
92. Folkesson, Brian
BK Taifun
1269
93. Johansson, Claes
IK Pärlan
1266
94. Andersson, Ante
BK Kyrk
1265
95. Schmidt, Edvard
BK Kyrk
1261
96. Aureliusson, Ann-Louise
BK Nobel
1260
97. Linden, Thomas
BK Brio
1257
98. Karlsson, Jan Erik
Team Partille BC
1256
99. Bjärnetoft, Michael
BK Jösse
1255
100. Heuvelman, Ulrika
BK Skrufscha
1252
101. Ohlsson, Stefan
Sollentuna BwK
1251
102. Mäntylä, Lasse
BF Solängen
1251
103. Skoglund, Per
Borås BK/BK Midas
1246
104. Andersson, Desirée
BK Nobel
1245
105. Ekström, Ulf
Etuna BK
1245
106. Olsson, Susanne
Hammarby IF BF
1244
107. Olsén, Nils-Olof
IK Sterling
1244
108. Nyberg, Mona
Stånga IF
1241
109. Johansson, Lennart
BK Taifun
1240
110. Lindau, Lennart
BF Solängen
1239
111. Ericsson, Börje
Domnarvets BS
1237
112. Fasth, Håkan
Team Clan BK
1231
113. Seppänen, Veijo
Team Södertälje BK
1229
114. Lillesøe, Jytte
Utländsk
1224
115. Lindberg, Lars
BK Loket
1223
116. Storme, Åsa
BK Högland
1221
117. Malmberg, Torbjörn
IK Cyrus
1216
118. Bengtsson, Hans-Olof
BKF Falkenberg
1215
119. Elf, Jan-Peter
KS Edsbowlarna
1214
120. Ljung, Leif
Team Växjö BC
1214
121. Tukki, Aarne
Bogesunds BK
1210
122. Bendeus, Torsten
BF Solängen
1209
123. Karlsson, Sven-Olov
Etuna BK
1199
124. Fredriksson, Peter
BK Team Obelix
1196
125. Kretz, Anders
BK Ax
1194
126. Fransson, Jonny
BK Brio
1194
127. Lindström, Jan
BK Grävlingen
1193
128. Jansson, Reino
BK Team Obelix
1192
129. Karlsson, Ronny
BK Brio
1191
130. Billgren, Sören
BK Team Obelix
1190
131. Gustavsson, Hans-Evert
Stånga IF
1178
132. Grundström, Kjell
BK Nolia
1176
133. Wågström, Jan Olof
BK Loket
1171
134. Carlsson, Fatima
BK Team Trollhättan
1167
135. Söderström, Elisabeth
Skövde AIK BK
1167
136. Corfitz, Kim
Tureberg Bowlingklubb
1164
137. Gustavsson, Bengt-Ove
Nyköpings BS
1162
138. Jacobsson, Daniel
BK 64
1161
139. Gustafsson, Maria
BK Ös På
1158
140. Tobiasson, Gunnel
IFK Göteborg
1154
141. Tinnberg, Bertil
Team Alingsås BC
1153
142. Uitto, Minna
BK Brio
1148
143. Berglin, Staffan
BK Brio
1143
144. Lignell, Kenney
IK Sterling
1139
145. Mielonen, John
BK Ös På
1139
146. Elkberg, Subin
Team Alingsås BC
1137
147. Östby, Johnny
Djurgårdens IF BF
1136
148. Ingvarsson, Jan
Team Värnamo BC
1136
149. Johansson, Tony
Jönköpings KK
1134
150. Skoglund, Marianne
Borås BK/BK Midas
1132
151. Vuoluterä, Eino
Mariestads BS
1120
152. Flodin, Jan
Team Enköping BK
1116
153. Hoffmar, Tomas
Delta 72
1109
154. Strömberg, Eric
BK Team Obelix
1107
155. Turesson, Kent
BK Team Obelix
1096
156. Carlsson, Lennart
BK Team Obelix
1065
157. Forsberg, Lars
BK Team Obelix
993